Klinická aplikace pomůcek pro chůzi

- Feb 07, 2018-

Obecně platí, že hole pro pacienty s hemiplegií nebo jednostrannou paralýzou dolních končetin, berlí předloktí a podpaží pro paraplegické pacienty. Oblast podpory Walker, stabilní než podpaží a uvnitř.

(1) Trvanlivost

Normální horní končetiny a ramenní svaly používají opěry, jako jsou hemiplegické pacienty s kontralaterální, svalovou silou dolních končetin méně úplné neúplné paraplegie. Dobrá přilnavost, pacienti podporující horní končetinu si mohou vybrat jednu patinu, jako je rovnováha a koordinace je špatná, by měla používat třemi nebo čtyřpalcovými třtinami.

(2) Berlíky předloktí a opěrné berly

① kompletní paralýza obou dolních končetin (paraplegie pod T10, musíte použít stehenní ortézu nebo kompletní paraplegii pod T4, paraplegie ortóza s horní končetinovou svalovou sílou až u pěti pacientů), můžete použít dvojitý předloktí nebo podpaží; jednostranné dolní končetiny Úplně paralyzované, chůze berle na jedné straně. ② neúplná paralýza obou dolních končetin, podle zbytků svalové síly dolních končetin, použití axilární nebo předloktí. ③ obecně vyberte standardní předloktí pro trénink, jako jsou pacienti se postaví axilární tyč, ruční držadlo může chodit, můžete použít předloktí. ④ slabost svalů paže: oslabení tricepsu, podpůrná kapacita dolního kolena, volba trochálního opěrného plechu typu axilární; loketní stabilita je špatná, volba zápěstního pásku s předloktí nebo páteřní tyčinkou. ⑤ kontraktury flexe kolena, nemůže být rovný, můžete použít pracovní plošinu.

(3) Walker

Dvě svaly horní končetiny jsou špatné, nemohou plně podporovat hmotnost, měly by používat opěrku podpaží. Normální svalová síla horní končetiny, špatná rovnováha pacientů s paraplegií se mohou rozhodnout pro použití interaktivního chodce.


Dvojice:Pomůcky pro ponožky pro lidi Další:Výstavba chůzí