Výstavba chůzí

- Feb 09, 2018-

1, rukojeť

Rukojeť je obvykle vyrobena z EVA, pryže, korku, plastu a dalších materiálů, z nichž každá má tyto charakteristiky: EVA: pohodlné uchopení, plná ohebnost, neovlivňuje sezóna, materiál má funkci pohlcující pot,

Guma: plný pocit přilnavosti, zima tvrdá a snadná k prasknutí, nemají funkci absorbující pot, v létě snadné sklouznout;

Cork: plný pocit přilnavosti, neovlivněný sezonou, materiál má funkci absorbující pot, snadno se nosí a roztrhá;

Plast: špatné uchopení, v zimě snadné krakování, snadné bruslení v létě, ale náklady jsou nízké, levné a pohodlné.

2, popruh na zápěstí

To je nejdůležitější část při nákupu trekkingového pólu. Vzhledem k tomu, že změna trekkingového pólu a síly těla uživatele je převážně přes náramek, při výběru dobrého pásu na zápěstí je třeba vzít v úvahu následující charakteristiky: Úzké z obou stran, aby se zabránilo páce; nastavovací spona na zápěstí nastavená ve spojení s trekkingovým pólem, která není ve styku s rukama, aby se zabránilo ruce; zápěstní pás uvnitř semišového anti-frikčního materiálu, který účinně chrání kontakt s náramenem Kůže.

3, hřídel

Materiál hřídele je obvykle hliníková slitina, karbonové vlákno, titanová slitina, dřevo, ocel a podobně, mezi nimiž jsou hliníková slitina a uhlíková vlákna nejrozšířenější a následující materiály mají tyto vlastnosti:

Hliníková slitina: odolná, nízká cena, hmotnost než uhlíková vlákna a titanová slitina, snadno koroze;

Uhlíková vlákna: lehká, elastická a houževnatost materiálů, vysoká pevnost, odolnost proti korozi, vyšší ceny;

Titan: Lehký, pružný a pevný materiál, odolný proti korozi, vysoké ceny.

4, Uzamykací systém

Uzamykací systém je jádrem bezpečnostních komponentů chůzí, 90% problémů s chůdnými póly je způsobeno selháním zajišťovacího systému. Levné turistické tyče obecně používají snadnou změnu obecných plastových částí, zatímco vrcholové trekové hole jsou vyrobeny z vysoce tuhého plastu (krystal) a po přesném řezání. Jakožto pokročilý uzamykatelný systém uznaný průmyslem, samočinně rozvinutým systémem zamykání Flicklock od společnosti Black Diamond, patentovaným patentovaným systémem uzamykání SLS druhé generace, bezpečnostním zamykacím systémem Wildview 3LS.

Současně budou hliníkové chůze vybaveny zámkovým systémem se závěsným systémem. Systém tlumení nárazů působí jako pružná součást, která efektivně tlumí nárazy a snižuje tlak na kolena, ale vzhledem k pružinové síle pružiny je při dlouhé chůzi vyžadováno zvýšené úsilí. Kromě toho špatná kvalita pružinových částí náchylných ke rzi, prasknutí, sklouznutí atd. Způsobuje spoušť systému nebo selhání. Pohyblivé tyče z uhlíkových a titanových slitin, protože samotný materiál má dobrou pružnost a houževnatost, aniž by bylo nutné nastavit systém tlumiče nárazů, může dosáhnout účinku vyváženého tlumení nárazů.

5, bahenní věž

Nudná věž může zabránit tomu, aby chodící póly padaly do bahna, ale lezci často mají trny a keře, které mohou bránit jejich pohyblivosti. Věnujte proto pozornost tomu, aby bláta byla rychle rozmontována, aby nedošlo k problémům.

6, špička hrotu

Materiál hrotu tipu má obvykle pryžovou hlavu, železo, uhlíkovou wolframovou ocel atd. Nejtěžší uhlíková ocel, nejdražší cena, nejlevnější gumová hlava, ale také se nedokáže vyrovnat s drsným venkovním terénem, odolnost proti opotřebení není tak dobrá jako uhlíková ocel hlava. Křupavé vzory jsou společné síťové vzory, diamantový vzorek, mřížkový vzor atd., Z nichž nejlepší je protiskluzový diamantový vzor a pronikání.


Dvojice:Klinická aplikace pomůcek pro chůzi Další:Aplikace pěšího personálu