Poznámky při používání invalidního vozíku

- Nov 30, 2017-

1, pečlivě. Nepokládejte invalidní vozík s překážkami při vjezdu a vystupování nebo při překážkách (většina starších lidí má osteoporózu a jsou zranitelná).


2, zatlačte na invalidní vozík, instruujte pacienta, který drží zábradlí invalidního vozíku, snažte se sednout co nejdále, neskládejte se dopředu ani nevystupujte sami, aby nedošlo k pádu, je-li to nutné, přidejte zádržný pás.


3 Kvůli malému přednímu vozíku může při rychlém pohybu v případě malých překážek (jako jsou oblázky, malý příkop apod.) Snadno způsobit náhlé zastavení na invalidním vozíku vedoucím k invalidnímu vozíku nebo k tomu, že pacient převrhne a ublíží trpěliví. Zatlačte na vozík, který musí být opatrný, je-li to nutné, můžete použít po tažení (díky většímu zadnímu kolu, větší schopnosti překonat překážku).


4 Při stlačení invalidního vozíku z kopce by rychlost měla být pomalejší, pacientova hlava a chrbát by měla být opřena dozadu a popadnout zábradlí, aby se předešlo nehodám.


5, Vždy dodržujte podmínku. Pacienti s edémem dolních končetin, vředy nebo bolesti kloubů, pedál lze zvednout, polstrovaný měkkým polštářem.


6, udržujte v teple, když je chladno. Dejte přikrývku přímo na invalidní vozík, ale také použijte přikrývku kolem krku pacienta, přičemž kolíky jsou fixovány současně kolem ramen, kolíky jsou upevněny na zápěstí a pak horní část těla kolem. Odložte boty a omotávejte dolní končetiny a nohy dekou.


7, Měli byste vždy zkontrolovat vozík, pravidelně přidávat maziva, udržovat v dobrém stavu.


Dvojice:Které starší osoby potřebují invalidní vozík? Další:Jak vybrat ten správný invalidní vozík?