Powered invalidní vozíky

- Aug 20, 2018-

Invalidní vozík s elektrickým pohonem, běžně nazývaný "elektrický pohon", je invalidní vozík, který navíc do rámu obsahuje baterie a elektromotory a který je řízen buď uživatelem nebo obsluhou, nejčastěji pomocí malého joysticku namontovaného na loketní opěrce nebo horní zadní část rámu. Pro uživatele, kteří nemohou ovládat ruční joystick, mohou hlavové spínače, ovládací joysticky ovládané bradou, regulátory sip-a-puff nebo jiné specializované ovládací prvky umožnit nezávislý provoz invalidního vozíku. Rozsahy nad 10 mil / 15 km jsou běžně dostupné ze standardních baterií.

Výkonné křesla jsou obvykle rozděleny podle svých přístupových možností. Vnitřní židle může spolehlivě překonat pouze ploché plochy, které je omezují na použití v domácnosti. Stolička uvnitř venkovní je méně omezená, ale může mít omezený dosah nebo schopnost řešit svahy nebo nerovné plochy. Venkovní židle je schopnější, ale bude mít stále velmi omezenou schopnost řešit nerovný terén. Velmi málo specializovaných konstrukcí nabízí skutečné možnosti cross-country.

Výkonné křesla mají přístup k celé řadě možností pro invalidní vozíky, včetně těch, které jsou obtížné zajistit v ruční židle bez pohonu, ale mají tu nevýhodu v tom, že mají významnou váhu. Pokud ultra lehká manuální židle může vážit méně než 10 kg, největší venkovní židle mohou vážit 200 kg nebo více.

Menší židle mají často čtyři kola s pohonem předních nebo zadních kol, ale velké venkovní modely mají obvykle šest kol, s malými koly vpředu a vzadu a trochu většími poháněnými koly ve středu.

Invalidní vozík s posilovačem je nedávný vývoj, který využívá rám a sedadla typické tuhé ruční židle při výměně standardních zadních kol s koly podobné velikosti, které obsahují baterie a motory poháněné bateriemi v nábojích. Návrh plovoucího ráfku snímá tlak aplikovaný uživateli a pomáhá přitlačovat a aktivovat motory proporcionálně tak, aby poskytli pomoc při napájení. Výsledkem je pohodlí a malá velikost ruční židle při poskytování motorizované pomoci pro nerovný terén a strmé svahy, které by jinak bylo obtížné nebo nemožné procházet, zejména těmi, kteří mají omezenou funkci na horním těle. Vzhledem k tomu, že kola se nutně dostanou na hmotnostní trest, je často možné je vyměnit za standardní kola, aby odpovídaly schopnostem invalidního vozíku k aktuální činnosti.


Dvojice:Kdo má nárok na výtah? Další:Lehký a invalidních vozíků vysoké náklady & těžký, skládací ocelová invalidních vozíků