Rolátory

- Oct 15, 2019-

Jiný přístup k chodci je rolátor, který se také nazývá kolový chodec, vynalezený Švédkou Ainou Wifalkovou v 1978, sama trpící obrnou. Ačkoli původně obchodní značka," rollator" se stala zobecněnou ochrannou známkou pro chodce na kolech v mnoha zemích a je také nejběžnějším typem chodců v několika evropských zemích.


Válec se skládá z rámu se třemi nebo čtyřmi velkými koly, řídítky a zabudovaným sedadlem, které uživateli umožňuje zastavit se a odpočívat v případě potřeby. Rolátory jsou také často vybaveny nákupním košem. Rolátory jsou obvykle sofistikovanější než konvenční chodci s koly. Jsou výškově nastavitelné a jsou lehké, ale robustnější než konvenční chodci. Řídítka jsou vybavena ručními brzdami, které lze zvednout nebo tlačit dolů, aby se okamžitě zastavil válec. Brzdy mohou být také použity při manévrování s rolátorem; brzděním jedné strany při otáčení válečku směrem k této straně lze dosáhnout mnohem užšího poloměru otáčení.


Nedávná studie zjistila nárůst používání rolátorů u mladých lidí" obvykle ve třicátých letech, kteří stanovují nový standard pro chůzi mezi mladými lidmi" ;. Vědci dospěli k závěru, že by to mohlo být užitečné při zmírnění stigmatu, které v současné době nese použití rolátoru.


Nedávná norská verze roličky Wifalk' s získala cenu Red Dot Design Award 2011 v" Life science and Medicine" třída. Evropská norma pro pomůcky pro chůzi EN ISO 11199-2: 2005 se vztahuje na rolátory a rámy pro chůzi.


Dvojice:Ne Další:Mobility Walkers