Využití handicapovaných chodců

- Oct 15, 2019-

Osoba chodí s rámem obklopujícím jejich přední a boční strany a ruce poskytují další podporu tím, že se drží na horní straně boční strany rámu. Tradičně se chodec zvedne a umístí na krátkou vzdálenost před uživatele. Uživatel k němu pak přejde a proces opakuje. S použitím kol a klouzání může uživatel posunout chodítko dopředu na rozdíl od jeho zvednutí. To usnadňuje používání chodce, protože to nevyžaduje, aby uživatel používal ruce ke zvednutí chodce. To je výhodné pro ty, kteří mají malou sílu paže.


Chodec je často používán těmi, kteří se zotavují ze zranění nohou nebo zad. To je také běžně používáno osobami, které mají problémy s chůzí nebo s mírnými problémy s rovnováhou.


Související je také hemi-chodec, chodec, který je přibližně poloviční než tradiční chodec, který je určen pro osoby, jejichž obratnost je omezena nebo neexistuje v jedné ruce nebo paži. Tito chodci jsou stabilnější než čtyřkolka (třtina se čtyřmi body, které se dotýkají země, na rozdíl od jednoho), ale nejsou doporučována tak vysoko jako tradiční chodec pro ty, kteří ji mohou použít.


Dvojice:Mobility Walkers Další:Design handicapových chodců